Österfärnebo
Norrlands sydligaste socken

Nu försöker vi oss på att ha en gästbok, många har frågat efter detta, så varsågoda =) 

Frågor och förslag till Österfärnebo Utvecklingsgrupp, kommer vi att skicka vidare till dem.

Sen måste ni förstås tänka på vad ni skriver, vi kommer att ta bort olämpliga inlägg. 

Gästbok

Phanindra Reddy
2025-04-29 14:49:54
I moved to Sweden nine years ago and now live in Stockholm. I instantly fell in love with the beautiful community of Österfärnebo. I’m now making plans to spend my summers there and enjoy the nature and surroundings.
See you all tomorrow @ Valborgsmässofirande!
Bertil Andersson
2020-12-12 18:41:03
Efter att ha lämnat "Färnbo" för snart 75 år sedan så följer jag bygden via datorn och imponeras av den livskraft som de boende visar
Anders Lövgren
2014-01-13 14:33:32
Nytt år , nya chanser och nya möjligheter. Först ut på detta forum. "Färnebo" i mitt hjärta , promenader och levande människor. Ett stort projekt i år är att rädda kvar "Gåvan" som mötesplats och samlingslokal. Processen är igång. Har någon ideer, arbetslust, kapital eller annat intresse av att stötta och deltaga, hör av dej (er) till mej Anders Lövgren 070-3285043 , 0291-20221 eller 20221@hotmail.se. P.S. För er som inte vet är "Gåvan" en centralt belägen offentlig byggnad i Österfärnebo. Lev väl Anders
Ingrid Moberg Kåvius
2013-04-16 18:34:08
Hej! Som Färnbobo i förskingringen söker jag ibland på Österfärnebo på nätet och ser att det händer en hel del. Det är inte ofta jag har vägarna förbi längre och tyvärr kan jag konstatera att jag inte längre känner igen Färnebobor på bild. De djupa rötterna i Färnbo och Gästrikland finns dock fortfarande kvar!
/Ingrid
Bertil Fält
2012-12-25 09:07:15
Gott Nytt år !
Visa: 5  10   20